Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe T-FLEX CAD 2D/3D

Minimalne
Zalecane
System operacyjny
Windows 7 SP1
Windows 7 x64, Windows 8.1 x64, Windows 10/11 x64
Procesor
Pentium IV lub odpowiednik
i3, i5, i7 lub równoważny
Pamięć RAM
2 GB
8 GB lub więcej
Ilość miejsca na dysku
3 GB
6 GB
Karta graficzna
NVidia/AMD 512 MB; Open GL 3.3
NVidia (GeForce lub Quadro) 1 GB; Open GL 4.2 wzwyż

Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji związanych z doborem sprzętu komputerowego do wydajnej pracy z oprogramowaniem T-FLEX CAD w wersji 2D/3D:

Zalecane karty graficzne do wydajnej pracy:

GeForce serii RTX 2060, 2070, 2080 i nowszych np. RTX 3050 Ti, 3060…
Quadro klasy średniej i high-end

Nasz Dział Techniczny chętnie pomoże Państwu w doborze sprzętu komputerowego lub oceni wybraną specyfikację w kontekście indywidualnych potrzeb projektowych.

tflex_wymagania

Dodatkowe informacje:

  1. Pamięć karty nie jest tak bardzo ważna – 1 do 2 GB w zupełności będzie wystarczająca.
  2. W zestawieniu pominięte zostało wyszczególnienie modeli profesjonalnych kart graficznych Quadro i FirePro – które posiadają często niższe częstotliwości i starsze generacje GPU niż odpowiadające im karty Geforce GTX/RTX.
  3. Najnowsza wersja T-FLEX CAD posiada innowacyjny silnik graficzny, dlatego też z powodzeniem może współpracować z kartami do gier komputerowych. Funkcjonalność ta pozwala w niektórych przypadkach zaoszczędzić nawet kilka tysięcy zł przy zakupie karty graficznej, co znacznie ogranicza wydatki firmy związane z wdrożeniem oprogramowania.
  4. Opcjonalne użycie karty graficznej z obsługą technologii Kepler lub Maxwell wspólnie z procesorem Intel klasy High-end – zapewni maksymalną wydajność sprzętu.
  5. Użycie karty GeForce GTX zamiast kart profesjonalnych w innych aplikacjach CAD może przynieść znaczny spadek wydajności systemu.
  6. Strumień danych wideo OpenGL płynie przez CPU. Jeśli CPU będzie powolne to karta graficzna będzie działać tylko w części swoich możliwości.
  7. Fotorealistyczny rendering w trybie rzeczywistym dostępny od wersji nie jest obsługiwany przez karty inne niż Nvida z obsługą technologii OptiX. Oprócz renderingu z OptiX dostępny jest rendering Embree z CPU, który nie wymaga karty Nvidia.

Pamiętaj, że zakup oprogramowania CAD to często również konieczność inwestycji w sprzęt komputerowy. Z uwagi na bardzo dużą wydajność silnika graficznego T-FLEX CAD możesz sporo zaoszczędzić na zakupie kart graficznych. Karty GeForce GTX/RTX w odróżnieniu od kart Quadro to w tym przypadku oszczędność pieniędzy przy zachowaniu pożądanej wydajności aplikacji.