Projektowanie balustrad 3D

Projektowanie ogrodzeń i balustrad

Oprogramowanie T-FLEX CAD dzięki swojej uniwersalności daje ogromne możliwości projektowania różnego rodzaj elementów, dlatego też coś dla siebie znajdą tu również konstruktorzy  oraz producenci i OGRODZEŃ i BALUSTRAD!

Specjalnie przygotowane parametryczne prototypy tj. bloki schodowe, balkony, tarasy czy segmenty balustrady znacznie ułatwiają pracę. Możliwość wprowadzania zmian na każdym etapie projektowania wraz z aktualizacją elementów zależnych, powoduje wzrost wydajności i konkurencyjności firmy. Poniżej przykładowa zabudowa balkonów za pomocą T-FLEX CAD Balustrady:

Za pomocą parametrycznego pliku balustrady można wygenerować dziesiątki różnych kombinacji balustrad z  różnym wypełnieniem, sposobem montażu i parametrami! W dowolnym, momencie możliwa jest szybka zmiana parametrów i typu wypełnienia, dzięki czemu możemy dostosować realizację do bieżących sugestii klienta. Przykładowe konfiguracje:

Każdy z przygotowanych prototypów może uwzględniać wszelkie wymagane w firmie typy balustrad i elementy składowe. Otwarta możliwość rozbudowy prototypu daje pewność ciągłej aktualności projektu. Powiązanie projektu z oknem dialogowym parametrów, które możemy w prosty sposób zamodelować wykorzystując narzędzia programu – w dużej mierze wpływa na czytelność projektu oraz uniwersalność jego wykorzystania.

Prototyp ma coraz większe możliwości i nieograniczoną ilość konfiguracji balustrad. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone głównie przez sugestie użytkowników.
Zapoznaj się ze zmianami i nowymi funkcjami: Ulotka T-FLEX_CAD_Balustrady.pdf

Ulotka PDF z opisem funkcji T-FLEX CAD Balustrady

Nowe funkcje w ostatnim wydaniu:

  • nowa biblioteka materiałów pokrycia – kolory wg palety RAL
  • możliwość wyboru koloru balustrady z wzornika kolorów bezpośrednio w oknie parametrów balustrady.
  • nowe opcje wydłużeń i dodania nowych profili po bokach balustrady dla wersji „Pręty poziome”.
  • nowe możliwości automatycznego dodawania łączników i kolanek pochwytu
  • inne zmiany i usprawnienia prototypu.
Wzornik kolorów RAL
Wydłużenia, opcje ścięć i dodania nowych profili bocznych dla balustrady "Pręty poziome"
Łączniki pochwytu do wyboru i możliwości rozbudowy o własne przypadki

Nowe szybkie sposoby wstawiania balustrad na balkonach i schodach bezpośrednio w 3D za pomocą punktów ustawczych. Od teraz balustrada z równym rozkładem słupków i wypełnień może być wstawiona błyskawicznie od razu w 3D!

Nowe możliwości konfiguracji balustrady na schodach z przejściem w spocznik dla wielu typów wypełnień są już dostępne!

Prototyp ogrodzenia/balustrady (okno dialogowe parametrów)
Prototyp balkonu-tarasu (okno dialogowe parametrów)
Prototyp balkonu-tarasu (ze wstawioną balustradą)
Prosty sposób wstawiania oraz modyfikacji poszczególnych fragmentów zabudowy z poziomu płaszczyzny rysunkowej ogranicza do minimum konieczność dokonywania pomiarów elementów źródłowych oraz zabezpiecza projekt przed późniejszymi zmianami.
Parametryczne bloki schodowe 3D
Parametryczny balkon-taras

BALUSTRADY PÓŁOKRĄGŁE
(Balustrady na balkony półokrągłe)

BALUSTRADY (BALKONY) FRANCUSKIE
(Balustrady typu francuskiego)

Projekt złożeniowy oraz każdy segment balustrady może być zaopatrzony w dokumentację i Zestawienie Materiałowe (BOM) – będące aktualnym spisem użytych w projekcie części. Zestawienia są bardzo ważnym źródłem informacji o projekcie, przydają się zarówno na produkcji, w dziale zamówień czy do szybkiej wyceny materiałowych i roboczych kosztów projektu.

Zarówno dokumentacja jak i BOM aktualizują się automatycznie po wprowadzeniu zmian w projekcie.

Przedstawione możliwości programu w zakresie projektowania ogrodzeń i balustrad – stanowią jedynie ogólne informacje i są jedynie propozycją wykorzystania oprogramowania T-FLEX CAD do tego typu zadań. FORMULARZ KONTAKTOWY. Zapraszamy również do obejrzenia filmów z poniższej sekcji filmowej:

Generator sztachet w ogrodzeniach T-FLEX CAD

Wybierz rodzaj sztachety, ilość, sposób wycięcia, materiał pokrycia i przedstaw wizualizację klientowi! W dowolnym momencie możesz dokonać dowolnych zmian! Możesz również dodać kolejne własne wzory sztachet.

Sekcja filmowa – Ogrodzenia i balustrady

Modele budynków zostały pobrane z zasobów dostępnych na www.grabcad.com oraz odpowiednio dostosowane w T-FLEX CAD.

www.grabcad.com/library/sunny-dunes-towers-1
www.grabcad.com/library/pattanachari-nilayam-1
www.grabcad.com/library/vivienda-house-casa-1

Zainteresowała Cię ta funkcjonalność?

Wyślij do nas zapytanie ofertowe, prośbę o zdalną prezentację oprogramowania lub inne pytanie.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez dystrybutora oprogramowania T-FLEX CAD zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z prośbą o kontakt. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.