Projektowanie balustrad 3D

Projektowanie ogrodzeń i balustrad

Oprogramowanie T-FLEX CAD dzięki swojej uniwersalności daje ogromne możliwości projektowania różnego rodzaj elementów, dlatego też coś dla siebie znajdą tu również producenci i konstruktorzy ogrodzeń i balustrad.

Specjalnie przygotowane parametryczne prototypy tj. bloki schodowe, balkony, tarasy czy segmenty balustrady znacznie ułatwiają pracę. Możliwość wprowadzania zmian na każdym etapie projektowania wraz z aktualizacją elementów zależnych, powoduje wzrost wydajności i konkurencyjności firmy.

Przykładowa zabudowa balkonów za pomocą prototypu Balustrady 3D
Każdy z przygotowanych prototypów może uwzględniać wszelkie wymagane w firmie typy balustrad i elementy składowe. Otwarta możliwość rozbudowy prototypu daje pewność ciągłej aktualności projektu. Powiązanie projektu z oknem dialogowym parametrów, które możemy w prosty sposób zamodelować wykorzystując narzędzia programu – w dużej mierze wpływa na czytelność projektu oraz uniwersalność jego wykorzystania.
Prototyp ogrodzenia/balustrady (okno dialogowe parametrów)
Prototyp balkonu-tarasu (okno dialogowe parametrów)
Prototyp balkonu-tarasu (ze wstawioną balustradą)
Prosty sposób wstawiania oraz modyfikacji poszczególnych fragmentów zabudowy z poziomu płaszczyzny rysunkowej ogranicza do minimum konieczność dokonywania pomiarów elementów źródłowych oraz zabezpiecza projekt przed późniejszymi zmianami.
Parametryczne bloki schodowe 3D
Parametryczny balkon-taras

Projekt złożeniowy oraz każdy segment balustrady może być zaopatrzony w dokumentację i Zestawienie Materiałowe (BOM) – będące aktualnym spisem użytych w projekcie części. Zestawienia są bardzo ważnym źródłem informacji o projekcie, przydają się zarówno na produkcji, w dziale zamówień czy do szybkiej wyceny materiałowych i roboczych kosztów projektu.

Zarówno dokumentacja jak i BOM aktualizują się automatycznie po wprowadzeniu zmian w projekcie.

Przedstawione możliwości programu w zakresie projektowania ogrodzeń i balustrad – stanowią jedynie ogólne informacje i są jedynie propozycją wykorzystania oprogramowania T-FLEX CAD do tego typu zadań. FORMULARZ KONTAKTOWY.

Sekcja filmowa – Ogrodzenia i balustrady

Modele budynków zostały pobrane z zasobów dostępnych na www.grabcad.com oraz odpowiednio dostosowane w T-FLEX CAD.

www.grabcad.com/library/sunny-dunes-towers-1
www.grabcad.com/library/pattanachari-nilayam-1
www.grabcad.com/library/vivienda-house-casa-1

Zainteresowała Cię ta funkcjonalność?

Wyślij do nas zapytanie ofertowe, prośbę o zdalną prezentację oprogramowania lub inne pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez NewTech Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Soli przy ul. Inżynierskiej 8 zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z prośbą o kontakt. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.