T-FLEX CAD KAMIENIARZ - nagrobki 3D

Projektowanie i wizualizacja nagrobków w T-FLEX CAD KAMIENIARZ i T-FLEX CAD KAMIENIARZ PRO

Oprogramowanie T-FLEX CAD dzięki swojej uniwersalności daje ogromne możliwości projektowania różnego rodzaj elementów, dlatego też coś dla siebie znajdą tu również producenci nagrobków, schodów, parapetów, blatów i innych elementów z kamienia.

Dla ułatwienia tworzenia i doboru parametrów nagrobka w systemie dostępna jest przykładowa biblioteka elementów tj. po kilka elementów z grupy:

  • elementy główne (ławy, ramy, posadzki, krawężniki, nakrywy, podstawki, ścianki itp.)
  • Dodatki (wazony, misy, lampiony, książki, serduszka, poduszki, motywy, ozdoby, zdjęcia, napisy itp.)
  • Baza danych Excel – cennik i rodzaje kamieni, cennik obróbki, cennik dodatków
  • Materiały (10 tekstur)
  • Możesz we własnym zakresie lub z naszą pomocą wykonać nieograniczoną ilość komponentów i łatwo dodać kolejne materiały.

Pobierz ulotkę PDF z informacjami o T-FLEX CAD KAMIENIARZ i T-FLEX CAD KAMIENIARZ PRO [KLIK]

UWAGA! Ostatnia szansa na zakup bezterminowej licencji KeyShot®, który dostarczany jest do Państwa wraz z T-FLEX CAD KAMIENIARZ w wersji PRO.

Dzięki KeyShot mogą Państwo szybko wykonać bardzo dobrej jakości fotorealistyczny rendering nagrobków, dodatków i innych projektów, które świetnie nadają się do prezentacji klientom, publikacji na stronach internetowych oraz tworzenia katalogów produktów.

Producent oprogramowania KeyShot wraz z planowanym wydaniem nowej wersji zmienia zasady licencjonowania! Wszystkie nowe licencje KeyShot będą sprzedawane tylko jako 12-miesięczna subskrypcja! Wydanie nowej wersji KeyShot ze zmianą sposobu licencjonowana planowane jest na luty 2022 r.

W obecnej chwili można jeszcze zakupić T-FLEX CAD KAMIENIARZ PRO wraz KeyShot® HD na licencji bezterminowej wraz z aktualizacjami!
Nie trać czasu na podjęcie decyzji!

Dzięki T-FLEX CAD KAMIENIARZ PRO możesz tworzyć zaawansowane fotorealistyczne wizualizacje:

W podstawowej wersji T-FLEX CAD KAMIENIARZ możesz również tworzyć fotorealistyczne wizualizacje.

T-FLEX CAD KAMIENIARZ PRO dostarczany jest razem ze specjalistycznym oprogramowaniem KeyShot® do renderowania. W wersji podstawowej dostępny jest również fotorelistyczny rendering generowany bezpośrednio w T-FLEX CAD KAMIENIARZ. Poniżej dostępne są przykładowe wizualizacje z wersji podstawowej: 

Okno T-FLEX CAD podczas pracy z nagrobkami
Biblioteka materiałów oraz części składowych połączona w główny projekt (prototyp wizualizacji) daje możliwość szybkiej konfiguracji docelowego kształtu nagrobka ze wszystkimi wymaganymi elementami tj. np. leżaki/podstawy, krawężniki, pokrywy, ścianki/tablice, misy, wazony, dodatki (lampiony, księgi itp.).
Użytkownik na bazie dostarczonych wzorcowych przykładów komponentów może sam zaprojektować i dodać do prototypu nowe elementy biblioteczne. Możliwe jest również zlecenie naszej firmie wykonania wskazanych przez klienta wzorów komponentów, dodatków czy materiałów.
Docelowy kształt nagrobka oraz elementy składowe są konfigurowane za pomocą czytelnych okien dialogowych z wizualnym wyborem oraz podglądem zmian. Użytkownik ma możliwość podania parametrów każdego elementu standardowego (długość, szerokość, wysokość, grubość itp.) – wybrać rodzaj i parametry wykończenia (faza, zaokrąglenie) oraz materiału.
Zmiana parametrów elementów głównych powoduje automatyczną modyfikację elementów zależnych:
Otwartość edycji prototypu, własna rozbudowa biblioteki elementów, łatwa konfiguracja i możliwość wprowadzania zmian zarówno w plikach źródłowych jak i końcowych, dokumentacja, wycena oraz generowany automatycznie na podstawie uzupełnionych wcześniej informacji spis elementów – powoduje wzrost wydajności i konkurencyjności firmy co wymiernie przekłada się na jaj wynik finansowy.
Zawartość każdej zakładki z elementami składowymi może być edytowana i dowolnie rozbudowywana – elementy mogą być rozmieszczane na dowolnej ilości zakładek w przypadku, gdyby nie mieściły się na pojedynczej karcie.
Biblioteka materiałów może być rozbudowywana w miarę pojawiania się nowych grup czy rodzajów kamienia. Materiał może być zmieniony od razu we wszystkich elementach składowych. Elementy z materiałów połączonych można konfigurować niezależnie. Dodatkowo jest możliwość ręcznej zmiany materiału wybranej części.
W razie potrzeby możemy zagospodarować również otoczenie wokół nagrobka – dodając np. kostkę brukową, ławki itp.
Elementy standardowe są dokumentowane, opisywane i wymiarowane na oddzielnych stronach dokumentacyjnych. Wszystkie strony są gotowe do wydruku po każdorazowej aktualizacji.
Aby ułatwić zliczenie elementów składowych nagrobka z podziałem na elementy standardowe i dodatki – generowany jest spis elementów, który w końcowej formie może zawierać również wycenę, koszty materiału i obróbki, pole powierzchni czy objętość poszczególnych elementów.
Przykładowe strony dokumentacyjne elementów standardowych nagrobka
Przykładowe zestawienie materiałowe ze spisem użytych elementów
Opcjonalnie prototyp może zawierać funkcjonalność umożliwiającą dokonanie ręcznego rozkładu elementów do wycięcia – daje to możliwość zaplanowania optymalnego cięcia z pominięciem wad lub ubytków materiału z jak najmniejszą ilością odpadów. Rozkład może być również automatyczny w przypadku użycia T-FLEX Nesting.
Zdjęcie gotowego nagrobka lub wybranego dodatku renderowane są bezpośrednio z prototypu, dzięki temu klient biorący udział w konfiguracji elementów składowych nagrobka i wyborze materiału może zobaczyć fotorealistyczny efekt końcowy. Wyrenderowane obrazy mogą być również doskonałym źródłem promocji na potrzeby materiałów marketingowych lub umieszczenia na stronach www.
Prototyp projektowania i wizualizacji nagrobków nie stanowi gotowego i finalnego dodatku głównie z uwagi na ograniczoną zawartość komponentów bibliotecznych – prototyp jest odpowiednio skonfigurowaną bazą do własnej rozbudowy przez klienta. Firma NewTech Solutions Sp. z o.o. oferuje możliwość usługowego wykonania biblioteki elementów na podstawie katalogu klienta.
Opis dodatku oraz przedstawione możliwości programu w zakresie projektowania i wizualizacji nagrobków stanowią jedynie ogólne informacje o produkcie.
Rozkład elementów nagrobka na przykładowej płycie bazowej (czerwone miejsca wskazują wady materiału).

T-FLEX CAD jest w pełni parametrycznym oprogramowaniem do projektowania z szerokim zakresem zastosowania dla większości branż produkcyjnych i projektowych.