Co nowego w T-FLEX CAD 16?

Nowa wersja T-FLEX CAD 16 zawiera wiele udoskonaleń, zmian i nowych funkcji. Większość z nich powstała jako odpowiedź na potrzeby użytkowników oprogramowania. Wśród nich nowe możliwości rysowania parametrycznego, efektywne narzędzia do pracy ze złożeniami, nowe rozwiązania technologiczne dla elektrotechniki i arkuszy blach, projektowanie w rzeczywistości wirtualnej (VR) i wiele innych.
T-flex-cad-co-nowego

Nowe narzędzia parametrycznego rysowania

Dodano nowy mechanizm tworzenia parametrycznych rysunków na podstawie parametryzacji wariacyjnej. Umożliwia tworzenie rysunków parametrycznych i tworzenie profili przyszłych modeli 3D bez użycia linii konstrukcyjnych.

Zwiększona elastyczność i wydajność pracy z dużymi złożeniami

Nowe narzędzia i optymalizacja istniejących mechanizmów modelowania złożeń zapewniają wydajne sposoby pracy z dowolnymi obiektami w całej hierarchii złożonego produktu, edytowanie części bezpośrednio w samym złożeniu, użycie geometrii dowolnego obiektu jako podstawy dla nowych części itp.

Projektowanie Arkuszy Blachy

Narzędzia do projektowania części blaszanych zostały znacznie ulepszone w nowej wersji. Dodano nowe operacje – „Narożnik”, „Normalne Cięcie”, „Wzmocnienie”, „Zgięcie typu Most” i „Uskok” oraz intuicyjne w użyciu manipulatory parametrów.

Zaktualizowany edytor zmiennych

Edytor  zmiennych  wyświetla  teraz  wyrażenia  na  ekranie  jako  całość,  podświetla  składnię  w  różnych kolorach i pomaga znaleźć potrzebne funkcje i zmienne z listy. Jeśli kilka dokumentów używa tych samych zmiennych, można je teraz przechowywać i aktualizować w jednym pliku.

T-FLEX Electrical (aplikacja typu Add-on)

Nowa, w pełni zintegrowana aplikacja dedykowana dla T-FLEX CAD. Zapewnia szeroką gamę narzędzi do opracowywania systemów elektrycznych: od budowy obwodów dwuwymiarowych do rozmieszczenia modeli 3D elementów elektrycznych, tworzenia drutów, kabli i połączeń, wykorzystania i generowania w pełni zintegrowanych specyfikacji, które obejmują zarówno mechaniczne, jak i elektryczne części.

Projektowanie przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

T-FLEX VR to nowa zintegrowana aplikacja, która pozwala pracować przy użyciu technologii VR – wirtualnej rzeczywistości.